پرش لینک ها

بهترین شرکت صحافی کتاب، پایان نامه کدام است؟ مجتمع چاپ و صحافی هدف

 

صحافی چیست؟

صحافی شامل اتصال صفحات به یکدیگر است. برخلاف دیگر انواع اتصال، به کتاب‌ها و سایر قطعات چاپ اجازه می‌دهد تا مسطح باقی بمانند. صحافی، اتصال ورقه‌های کاغذ است که اجازه می‌دهد کاتالوگ‌ها، کتابچه‌ها، مجلات، تقویم‌ها، کتاب‌ها و غیره ایجاد شود. فرایند صحافی معمولاً شامل چسباندن، منگنه کردن یا سوراخ کردن و اتصال صفحات به سیم یا پلاستیک است..

صحافی کتاب چگونه انجام شد؟

برای صحافی باکیفیت عالی بعد از انتخاب نوع صحافی باید شرکتی را برای این کار انتخاب کنید که تجربه و دانش لازم را برای این کار داشته باشد. صحافی کتاب انواع متعددی دارد که انتخاب روش صحافی و نوع صحافی به میزان بودجه و نیاز شما بستگی دارد. در ادامه این مقاله انواع روش‌های صحافی کتاب را  برای شما توضیح می‌دهیم.

روشهای صحافی:

انواع صحافی کدام اند؟

تمام روش‌های مختلف صحافی دارای مزایا و معایب می‌باشند. در زیر، روش‌های اصلی صحافی عبارت‌اند از:

1- صحافی کامل:

یک روش محبوب برای صحافی است.

این نوع صحافی برای کتاب‌های جلدکاغذی، مجلات و بسیاری کتاب‌های جلد نرم دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

2-صحافی مارپیچ:

یک قطعه پلاستیکی از یک سیم‌پیچ است که یک دایره کامل از طریق سوراخ پانچ در لبه صفحات قرار می‌گیرد.

صحافی مارپیچ، که به‌عنوان صحافی سیم‌پیچ نیز شناخته می‌شود، که دران ورق‌های تک کاغذ بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند و سوراخ‌ها به‌طور یکنواخت در طول لبه هر صفحه انباشته، فشرده می‌شوند. یک سیم‌پیچ بلند، مانند فنر، سپس از طریق هر سوراخ که صفحات را به‌طور امن به هم متصل می‌کند، کشیده می‌شود. صحافی مارپیچ معمولاً برای مجلات، کتابچه‌های دستی، تقویم‌ها، کتاب‌های کار، کتابچه‌های راهنما، کتابچه‌های راهنما و غیره استفاده می‌شود.

3- صحافی تخت:

برای کتاب های اشپزی و کتابچه های راهنما مناسب است. صحافی تخت هزینه های بالاتری نسبت به سایر روش های صحافی دارد. این روش صحافی با اکثر انواع کاغذ نیز کار می‌کند.

صحافی سیمی:

صحافی سیم از تکه‌هایی از سیم برای متصل کردن صفحات به یکدیگر استفاده می‌کند و در طیف وسیعی از رنگ‌ها در دسترس است. مزیت این روش این است که ایمن‌تر از اتصال پلاستیکی است و همچنین صفحات روبه‌رو را با کارایی بیشتری مرتب می‌کند.

 

صحافی جلد سخت (hard cover)

رایج‌ترین نوع صحافی است که به آن گالینگور نیز اطلاق می‌شود. در این صحافی از یک جلد بسیار ضخیم برای صحافی استفاده می‌شود که این امر باعث می‌شود کتاب، یا کاتالوگ و… دوام و ماندگاری بیش‌تری داشته باشند. صحافی جلدسخت برای کتاب‌هایی مثل: کتب نفیس، کلاً کتاب‌هایی که تعداد صفحات بالایی دارند استفاده می‌شود.

قیمت صحافی

قیمت صحافی به عوامل مختلفی ازجمله: نوع صحافی، جنس صحافی و تعداد آن بستگی دارد. برای صحافی فوری و صحافی گالینگور می‌توانید با مجموعه چاپ و لیتوگرافی هدف، با شماره  02166716500 تماس بگیرید و قیمت صحافی موردنظر خود را از کارشناسان این مجموعه دریافت کنید.

تفاوت صحافی و چاپ چیست؟

چاپ و صحافی دو واژه‌ای هستند که در صنعت چاپ با آن‌ها سروکار داریم. درواقع صحافی یکی از مهم‌ترین مراحل تولید محصول است که بعد از مرحله چاپ انجام می‌شود. امروزه باوجود دستگاه‌های چاپ پیشرفته مانند دستگاه چاپ افست، چاپ دیجیتال پروسه چاپ در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و مراحل بعد از چاپ که مهم‌ترین و درواقع آخرین مرحله همان صحافی می‌باشد، انجام می‌گیرد.

صحافی فوری در تهران

صحافی هدف، جزو بهترین شرکت‌های چاپ و صحافی در تهران می‌باشد که باسابقه درخشان در این زمینه آماده ارائه انواع صحافی: چسب گرم، مارپیچ، جلدسخت یا گالینگور، صحافی تخت، سیمی، می‌باشد. چنانچه سفارش صحافی کتاب، صحافی پایان‌نامه، دارید می‌توانید با این مجموعه در تماس باشید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.