پرش لینک ها

صحافی چیست؟

صحافی شامل چسباندن ورق‌های جداگانه به یکدیگر است.درواقع صحافی،به عمل جمع‌آوری صفحات چاپ‌شده و چسباندن آن‌ها به یکدیگر با یک جلد محافظ گفته می‌شود. اگرچه صحافی یک عملکرد پس از چاپ است،ملاحظات صحافی باید در مرحله پیش چاپ هر کار چاپی موردتوجه قرار گیرد.و ویژگی‌های مختلف کاغذ باید در نظر گرفته شود. به‌عنوان مثال، وزن پایه و استقامت تا کردن یک کاغذ بر تعداد دفعاتی که می‌توان یک ورق را تا کرد تأثیر می‌گذارد.

بنابراین صحافی مرحله پایانی چاپ کتاب، بروشور، کاتالوگ، و… می باشد.

انواع صحافی

  • صحافی مارپیچی

یک قطعه پلاستیکی از یک سیم‌پیچ دار است که یک دایره کامل از سوراخ‌های پانچ روی لبه صفحات است. این کویل ها خم نمی‌شوند و شکل خود را از دست نمی‌دهند ورنگ های متنوعی دارند،این روش صحافی مارپیچی برای کتاب‌های با صفحات کوچک و بزرگ عالی است و تقریباً با همه انواع کاغذ کار می‌کند.

صحافی

  •   صحافی دوختی

در این روش صحافی صفحات چاپ‌شده ازیک‌طرف به هم تا می‌شوند و سپس در خط‌چین در طرف دیگر دوخته می‌شوند.کتاب‌ها،و مواردی که به ماندگاری طولانی‌مدت نیاز دارد از این نوع صحافی استفاده می‌شود.

صحافی

  • صحافی کامل

صحافی کامل شبیه کتاب‌های جلددار است.صفحات روی جلد چسبانده می‌شوند این نوع صحافی برای کتاب‌ها،مجلات،و بسیاری دیگر از کتاب‌های جلد نرم محبوب است.

صحافی کامل

  •   صحافی تخت

صحافی تخت زمان بیشتری را برای چسباندن چسب می‌برد و هزینه آن بیشتر از برخی از روش‌های دیگر است.این نوع صحافی برای کتاب‌های راهنما بسیار عالی است.

صحافی تخت

  • صحافی شانه‌ای

صحافی شانه‌ای از خارهای پلاستیکی به شکل c برای اتصال صفحات به یکدیگر استفاده می‌کند.روش صحافی شانه‌ای با اکثر انواع کاغذ نیز کار می‌کند.

  • صحافی سیمی

دارای سیم‌های تک،دوتایی،پنهان و آشکار است.این روش از تکه‌های سیم برای اتصال صفحات به یکدیگر استفاده می‌کند و در رنگ‌های بسیار متنوعی موجود است.مزیت این روش این است که محکم‌تر از چسباندن پلاستیکی است و همچنین صفحات را به‌طور مؤثرتری تراز می‌کند.

  • صحافی گالینگور

در این نوع صحافی از یک جلدسخت و محکم،برای صحافی استفاده می‌شود.

صحافی گالینگور

اکنون بامطالعه این مقاله می‌توانیم به سؤالات زیر پاسخ دهیم:

  1. انواع صحافی کدم‌اند؟
  2. بهترین نوع صحافی کدام است؟
  3. هدف از صحافی کردن چیست؟

به‌طور کلی هدف از صحافی کردن،مستحکم کردن کتاب و…، زیبایی بخشیدن و فروش بیش‌تر می‌باشد.

قیمت صحافی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت صحافی به عواملی مختلفی ازجمله: نوع کاغذ،نوع رنگ،و کیفیت چاپ،و نوع صحافی بستگی دارد.

نحوه اطلاع از قیمت صحافی،در مجموعه چاپ هدف به چه صورتی است؟

جهت استعلام قیمت صحافی،در مجموعه چاپ هدف می‌توانید هم‌اکنون با شماره‌های 02166716500 تماس بگیرید.هم چنین می‌توانید از طریق تلگرام یا واتساپ جهت استعلام صحافی آنلاین کتاب،کاتالوگ و…با ما در ارتباط باشید.

قیمت صحافی

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.