پرش لینک ها

بلیستر چیست؟

بلیستر به معنای ایجاد حفره یا حباب بر روی ورقه‌های پلاستیکی می‌باشد.

دستگاه بلیستر درواقع وظیفه‌ی ساخت ورقه‌های پلاستیکی حباب‌دار را بر عهده دارد.دستگاه بلیستر در صنعت کاربرد فراوانی دارد و یکی از کاربردهای اصلی دستگاه بلیستر،استفاده دربسته بندی دارویی می‌باشد بسته‌بندی بلیستر یک نوع بسته‌بندی بسیار محبوب برای قرص‌ها و داروها است.

در این نوع بسته‌بندی یک پلاستیک شفاف و از پیش‌ساخته شده از مواد ترموپلاستیک مانند PVC یا PET به یک ماده پشتی که معمولاً از کاغذیا آلومینیوم ساخته‌شده است مهروموم می‌شود.این امکان نمایش محتویات بسته‌بندی را فراهم می‌کند.

چسب بلیستر به چه معناست؟

چسب بلیستر (چسب وکیوم) ماده ای است که بلیستر را به مقوا می‌چسباند و بعد از خشک شدن و حرارت دادن،دو سطح موردنظر به هم پرس می‌شوند.

دستگاه بلیستر

 

دستگاه بلیستر معمولاً برای بسته‌بندی باتری‌ها،داروها و ماشین‌های اسباب‌بازی استفاده می‌شود بسته‌بندی بلیستر برای ایمن نگه‌داشتن محصولات بسیار مناسب است.

بسته‌بندی بلیستر چه مزایایی دارد؟

مزایای بسته‌بندی بلیستر را در این مقاله،شرح خواهیم داد:

  • حفظ تازگی محصولات

محصولاتی که باید در یک زمان خاص به مصرف برسند،داشتن محفظه‌های جداگانه می‌تواند تازگی آنها را برای مصرف‌کننده حفظ کند.به همین دلیل گیاهان،داروها و سایر موارد حساس به محیط‌ زیست می‌توانند دربسته بندی بلیستر قرار بگیرند.

  • تعیین میزان مصرف محصول

برای داروها و مواد غذایی خاص،بسته‌بندی بلیستر مقدار مصرف آن را مشخص می‌کند زمانی که از این نوع بسته‌بندی استفاده می‌شود،درک دوز دارو برای مصرف‌کننده آسان‌تر و ایمن‌تر است.

چسب بلیستر

  • زیباتر شدن بسته‌بندی محصولات

ازنظر زیبایی،یک ظرف پلاستیکی تجربه بصری جذاب و بافتی دلپذیر در اختیار محصول قرار می‌دهد.به‌طور کلی از پلاستیک و مقوا در کاربردهای تجاری استفاده می‌شود.در صنعت داروسازی،پلاستیک و آلومینیوم معمولاً بهترین انتخاب برای تازه نگه‌داشتن محصول است.

چسب بلیستر

  •   فروش بهتر

بسته‌بندی بلیستر به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که قبل از خرید محتویات محصول را ببینند و با اطمینان بیشتری محصول رو خریداری کنند.

  •  امنیت

با بسته‌بندی بلیستر،محصولات در برابر حمل ونقل ناگهانی و مواردی مشابه،حفظ و نگه‌داری می‌شوند.

  •   سفارشی‌سازی

می‌توانید محصولات خودتان را برای بسته‌بندی خاص،سفارشی کنید تامحصولات شما مشتری‌پسند باشد.

مواردی که باید برای بسته‌های بلیستر در نظر بگیرید:

یکی از بزرگترین جذابیت‌های بسته‌بندی بلیستر این است که بسته‌بندی مهروموم شده است. به همین دلیل،بیشتر برای استفاده در صنایع پزشکی و دارویی استفاده می‌شود.سایر موارد استفاده از بسته‌بندی بلیستر شامل مواردی مانند بسته‌بندی لوازم‌آرایشی، باتری و سایر اقلام داروخانه مانند نخ دندان یا مسواک است. مهروموم بودن بسته‌بندی بلیستر باعث می‌شودتا محصولاتی که باید تا زمان استفاده توسط مصرف‌کننده یا مشتری،بهداشتی باقی بمانند حفظ شوند.

چسب بلیستر

هزینه بسته‌بندی بلیستر نسبت به سایر روش‌ها چگونه است؟

ازآنجایی‌که بسته‌بندی بلیستر مانند سایر روش‌های بسته‌بندی پلاستیکی پیچیده نیست،هزینه تولید آنها کمی کمتر از سایر روش‌ها است.در طول تولید بسته‌بندی بلیستر،بسته‌های متعددی را می‌توان به‌طور همزمان تولید کرد که حاوی اقلام مختلف باشد.

قیمت چسب بلیستر

بسته‌بندی بلیستر یک ابزار بازاریابی و هم‌چنین برای بسته‌بندی محصولات گزینه ای عالی است.اگر محصولی دارید که فکر  می‌کنید به بسته‌بندی بلیستر محکم و زیبایی نیاز دارد با مجموعه چاپ هدف تماس بگیرید که به طراحی بسته‌بندی بلیستر مسلط است.مجموعه چاپ هدف با بهترین روش بسته‌بندی بلیستر در صنعت،می‌تواند بسته‌بندی بلیستر محصولات شمارا باکیفیتی بالا انجام دهد.

هم چنین می توانید برای چاپ افست انواع: کاتالوگ، بروشور، جعبه، کتاب و … به این صفحه مراجعه کنید.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.