پرش لینک ها

چاپ جعبه

چاپ جعبه یکی از شاخص‌ترین مراحل بسته‌بندی محصولات به شمار می‌رود. اولین قدم فرآیند چاپ جعبه ، تصمیم‌گیری در مورد اندازه و سبک جعبه است.

 طراحی و چاپ جعبه تا حد زیادی به‌اندازه محصولی که جعبه نگه می‌دارد و استفاده یا عملکرد جعبه (بسته‌بندی و نمایش محصول، حمل‌ونقل یا خرده‌فروشی) بستگی دارد.

چاپ جعبه
نمونه چاپ جعبه هدیه

چاپ جعبه
نمونه چاپ جعبه کادویی

چاپ جعبه بسته‌بندی

چاپ انواع جعبه برای محصولات،معمولاً به روش چاپ آفست،چاپ فلکسو باکس،چاپ لیتوگرافی و چاپ دیجیتال انجام می‌گیرد:

  • چاپ آفست:چاپ انواع مقوا،امکان چاپ پنج رنگ همزمان و چاپ رنگ های سفارشی برای چاپ جعبه بسته بندی محصولات در این نوع چاپ امکان پذیر می باشد.
  •  فلکسو: چاپ فلکسو یک گزینه عالی و ساده است که امکان چاپ سه رنگ را فراهم می کند.این یک روش چاپ مستقیم است،به این معنی که طرح های مورد نظر مستقیماً روی مواد بسته بندی شما اعمال می شود. Flexo یک انتخاب همه کاره و مقرون به صرفه برای طراحی های ساده و سفارشات عمده است.یکی از روش های سنتی چاپ فلکسوگرافی است.چاپ فلکسو یک روش مستقیم به سطح با استفاده از صفحات برجسته و رول های آنیلوکس است.

در چاپ فلکسو،یک تصویر برجسته بر روی یک سطح برجسته انعطاف‌پذیر فشار داده می‌شود،شبیه به “مهر زدن” در اوایل روزنامه‌ها.

  • Litho: Litho یک فرآیند چاپ با کیفیت مجلات و با کیفیت برتر است که ورق های چاپ شده را در بالای جعبه شما لمینت می کند. برخلاف سایر گزینه های چاپ، لیتوگرافی یک فرآیند دو مرحله ای است که می تواند تا شش رنگ را در خود جای دهد.

اَشکال ساده چاپ لیتوگرافی در زمان یونان باستان وجود داشت. در یونانی لیتو به معنای سنگ و گرافین به معنای نوشتن است. پس از تکمیل طرح، آب و جوهر روی صفحه چاپ می‌چرخند و آب نواحی بدون تصویر را خیس می کند در حالی که جوهر فقط به قسمت های تصویر می چسبد. این منجر به کپی های تمیز و دقیق هر بار می شود.جوهر به یک پتو لاستیکی منتقل می شود و روی سطح چاپ می چرخد.

  • دیجیتال: چاپ دیجیتال یک فرآیند اقتصادی است که مانند فلکسو امکان چاپ مستقیم به جعبه را فراهم می کند. این یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای چاپ اختصاصی جعبه است.همچنین یک گزینه عالی برای سفارشات کوچک است.

چاپ دیجیتال مزایای منحصر به فرد بسیاری را ارائه می دهد و ممکن است فرآیند چاپی باشد که به دنبال آن هستید.

در بازار رقابتی امروز ،فروش محصولات فقط به کیفیت محصول بستگی ندارد،بلکه به طراحی و چاپ جعبه محصول مورد نظر نیز وابستگی شدیدی دارد.و انتخاب یک طرح و سپس چاپ جعبه بسته بندی با کیفیت و تراز اول،می تواند میزان فروش محصولات شما را تا چندین برابر افزایش دهد.در واقع چاپ جعبه بسته بندی ،محصولات شما را با طرحی متناسب با زیبای برند شما محافظت و بسته بندی می کند.

آیا چاپ جعبه سفارشی محصول،به فروش محصولات کمک می کند؟

قطعا زمانی که برای محصول خود چاپ جعبه، با طراحی خاص را انجام می دهید این فرآیند به مصرف کنندگان کمک می کند تا برند شما را راحتر و بهتر در فروشگاهها و … بشناسند و این به فروش بیشتر محصولات شما می انجامد.

چاپ جعبه مقوایی

چاپ جعبه مقوایی برای محصولات بسیار مهم است و لازم است با انواع آن آشنا شویم تا بهترین و مناسب ترین چاپ جعبه بسته بندی را متناسب با برندمان انتخاب کنیم.

  1. چاپ جعبه بسته بندی لمینتی

چاپ جعبه بسته بندی لمینتی برای بسته بندی انواع لامپ و انواع لوازم برقی مناسب هستند.

  1. چاپ جعبه بسته بندی کادویی

در چاپ این نوع جعبه از یک مقوای محکم بهمراه یک پایه ویک درپوش جداشدنی استفاده می شود.

  1. چاپ جعبه بسته بندی سخت (Hard Box)

این جعبه ها بخاطر اینکه از یک مقوای سخت ساخته می شوند بیشتر برای بسته بندی محصولات لوکس و تزئینی استفاده می شوند.

چاپ جعبه
چاپ جعبه لمینتی

چاپ جعبه

 

 

 

 

 

چاپ جعبه هاردباکس (Hard box)

چاپ روی جعبه

جعبه های بسته بندی اشکال گوناگون دارند و با توجه به شکل و ظاهر و اندازه و محصولی که در داخل آن قرار می گیرد ،می توان موارد مختلفی جهت چاپ روی جعبه برای محصول مورد نظر چاپ کرد:

  • چاپ عکس روی جعبه
  • چاپ متن یا نوشته
  • چاپ لوگو شرکت

و اما یک سوال کلیدی ،چاپ روی جعبه چه مزایایی برای محصول شما دارد؟

1-برند سازی :

با چاپ روی جعبه، و هک کردن لوگو شرکت، مشتریان و مصرف کنندگان شما به مرور زمان محصول شما را شناخته و درصورت داشتن تجربه خوب از محصول شما،به برند شما اعتماد می کنند.

2-جزئیات محصول:

جزئیات محصول شما مانند :اندازه،وزن،تاریخ انقضا،تاریخ تولید،و … را برای مشتری آشکار و نمایان می سازد.

3-راحت تر کردن فروش برای فروشنده و راحت تر شدن خرید برای خریدار یا مصرف کننده.

4-ایجاد وجه تمایز با سایر شرکت ها:تفاوت دررنگ بندی،و… باعث تشخیص بهتر محصولات شما از سایر محصولات و برند ها می شود.

5-ایجاد زمینه سفارش مجدد:

چاپ روی جعبه با مشخصات و جزئیات برند شما، مصرف کنندگان و فروشندگان را برای سفارش مجدد محصول شما ترغیب می کند.

چاپ جعبه
نمونه جعبه با لایه و آستر روی جعبه

قیمت چاپ جعبه 

یکی از مهم ترین فاکتور ها در چاپ جعبه  محصولات،قیمت تمام شده آن است.قیمت چاپ جعبه بسته بندی به عوامل مختلفی همچون : نو و جنس و ابعاد کارتن،کیفیت دستگاه و تعداد تیراژ و مواد اولیه آن بستگی دارد.

چنانچه می خواهید از جدیدترین قیمت چاپ جعبه ،برای محصولات خودتان آگاهی کامل داشته باشید با کارشاناسان مجرب مادر مجموعه چاپ هدف تماس بگیرید تا شما را برای طراحی و چاپ انواع جعبه بسته بندی :چاپ جعبه شیرینی ،چاپ جعبه پیتزا، چاپ جعبه دارویی، چاپ جعبه ایندربرد، چاپ جعبه انگشتر، چاپ جعبه ادکلن، چاپ جعبه مقوایی،چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی ،چاپ جعبه چای،چاپ جعبه ماسک و… راهنمایی کنند.

چاپ جعبه بسته بندی ادکلن
نمونه چاپ جعبه ادکلن

چاپ جعبه آنلاین

مشتری در وهله اول باید توضیحات دقیق و کاملی از محصول و اندازه و ابعاد جعبه بسته بندی ارائه کند،و سپس سفارش مشتری توسط تیم حرفه ای چاپ هدف مورد بررسی قرار می گیرد تا متناسب با طرح و چاپ نهایی جعبه بسته بندی مشتری باشد.در مرحله بعد طرح اولیه سفارش به مشتری در قالب یک فایل داده می شود که پس از تایید نهایی مشتری ،سفارش چاپ جعبه آنلاین برای مشتری انجام می شود و مرسوله برای مشتری ارسال می شود.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.