پرش لینک ها

20 ایده خلاقانه و هوشمند که برای بسته بندی محصولات باید بدانید!

اهمیت بسته بندی محصولات از جمله موارد مهمی است که هر شرکت تولیدی باید نگاهی ویژه به آن داشته باشد، جدا از بحث محافظت فیزیکی محصول، چاپ جعبه بسته بندی حرفه ای می تواند مشتری را برای خرید محصول مورد نظر ترغیب کند و در نهایت منجر به فروش محصول گردد.

ما در این مقاله قصد داریم بهترین و خلاقانه ترین ایده های چاپ جعبه بسته بندی را به شما معرفی کنیم، پس اگر بدنبال بسته بندی محصولات خود هستید و افزایش میزان فروش محصولات را اولویت خود می دانید با ما همراه شوید.

1-از الگوها استفاده کنید

از الگوها برای تقویت یک برداشت ساده در چاپ جعبه بسته بندی استفاده کنید. این بسته بندی ابزار از نظر ساختاری ساده است، اما با نوارهای جالب در پس زمینه، سطحی را به خود اختصاص می دهد. این طرح راه راه به آن کیفیت و حسی کاملا آمریکایی می دهد و ابزارها خودشان گویای این مطلب هستند.

ایده خلاقانه چاپ جعبه بسته بندی ابزار
                 چاپ جعبه بسته بندی ابزار

2-محصول را تکمیل کنید

مطمئن شوید که طرح شما مکمل محصول داخل است. این بسته بندی ساده و طبیعی به نظر می رسد، درست مانند آنچه داخل آن است. شما می‌توانید تمام قطعات و بخش ها را قبل از خرید ببینید، بنابراین حس شفافیت و افتخار به چیزی را که می‌فروشید ایجاد می‌کند.

چاپ جعبه آنلاین

3-سبک و سیاق خاصی را برای خود تعریف کنید

خود را موظف نکنید که تصاویر یا گرافیک های خود را کاملا واقعی کنید. اگر می توانید تصاویر خود را تبدیل به سبک کنید و از آن به عنوان یک عنصر بافتی استفاده کنید. این بسته از یک تصویر ساده از یک سر و مو استفاده می کند. مو در سراسر جعبه حرکت می کند و یک الگو در پس زمینه ایجاد می کند. در نگاه اول، نمی‌دانید این الگو چه چیزی را می‌سازد، اما همانطور که بسته‌بندی را بررسی می‌کنید، متوجه می‌شوید که در تمام مدت این مدل مو بوده است.

قیمت چاپ جعبه
چاپ جعبه با طرحی ساده و زیبا

4-به روز باشید

طرح های مدرن، شیک و ساده خودنمایی می کنند. برای دستیابی به ظاهری مدرن از خطوط تمیز، رنگ های ساده و فونت های sans serif استفاده کنید. این بسته بندی رویکردی بسیار مدرن دارد و با بی طرف کردن جنسیت، آن را حتی مدرن تر می کند. به این طرف یا آن طرف متمایل نمی شود، و توجه بینندگانی را که کنجکاو هستند که محصول برای چه کسی است، جلب می کند.

چاپ آنلاین جعبه 5- خلاق باشید

این صابون شیر را در نظر بگیرید. این فقط صابونی است که با شیر درست شده است و به راحتی می تواند به شکل یک مستطیل باشد. اما صابون به یک بستنی تبدیل شده که مستقیماً به شیر موجود در داخل آن مربوط می شود.

چاپ جعبه فوری
چاپ خلاقانه جعبه صابون

6-فضای داخلی را در نظر بگیرید

بیرون بسته شما باید جالب باشد، اما داخل آن، جایی که محصول در آن قرار گرفته است، چطور؟

اگر چندین قطعه  در محصول خود دارید، آنها را جداگانه نمایش دهید. این بسته بندی یویو دارای برش های کوچکی برای هر تکه از یویو است و همه آنها به خوبی داخل آن قرار می گیرند. رنگ های محصول به رنگ های روی جعبه مربوط می شود و آن را به خوبی به هم می چسباند.

قیمت چاپ جعبه
چاپ جعبه یویو با طراحی خلاقانه و شیک

7-از پالت رنگ های محدود استفاده کنید

لازم نیست از هر رنگی در رنگین کمان استفاده کنید تا جعبه های خود را جذاب کنید. برای داشتن ظاهری نرم تر و پیچیده تر، سایه های مختلف یک رنگ را امتحان کنید. یکی از گرایش‌های محبوب طراحی جعبه‌های سفارشی که در همه چیز از دیوارهای رنگ‌شده گرفته تا کیک و رنگ مو گنجانده شده است، آمبره است.  آمبره زمانی است که یک رنگ را با رنگ دیگر ترکیب می کنید، معمولاً از روشن به تیره تبدیل می شود.

Glossybox، اغلب بسته‌بندی‌های تجارت الکترونیک خود را بسته به فصل، دوباره طراحی می‌کنند. جعبه تعطیلات فعلی آنها به زیبایی، سایه های مختلف صورتی را برای ظاهری منسجم ترکیب می کند.

                                                          چاپ جعبه خلاقانه شرکت Glossvbox

8-از تصاویر جذاب استفاده کنید

از تصاویری استفاده کنید که کمتر دیده شده اند، چیزی که انتظار نمی رود. مانند تصویر بالا که به نظر می رسد ستون فقرات به شکلی سه بعدی است که روی شیشه چاپ شده و جلوه ای عالی به آن بخشیده است.

چاپ جعبه آنلاین 9-زیبایی را در طراحی خود جای دهید

مردم چیزهای زیبا را دوست دارند و از استفاده و خرید آنها حس خوبی دریافت می کنند. برای مثال در تصویر بالا چای کیسه ای به شکل پرنده است و به زیبایی در فنجان شما شناور می شود، انگار در حال پرواز است و حس آرامش بخشی می دهد.

قیمت چاپ جعبه
طراحی خلاق از جعبه چای کیسه ای به شکل پرنده

10-طراحی باید از محصول محافظت کند

اول از همه و مهم تر از آن، جعبه شما باید به طور موثر از آنچه در داخلش است محافظت کند. باید مطمئن شوید که طراحی جعبه سفارشی شما اقلام داخل را در طول حمل و نقل ایمن نگه می دارد این بدان معناست که جعبه شما باید محکم و مقاوم باشد. هیچ کس قدر یک جعبه زیبا را نمی‌داند که لیوان‌های شرابش خرد شده یا پوسترشان مچاله شده برسد. شما می خواهید اقلام شما دست نخورده به مقصد برسند.

قیمت چاپ جعبه
طراحی خلاقانه جعبه pasta

11-طراحی باید آموزنده باشد

مهم است که آنچه داخل جعبه است به وضوح روی آن برچسب زده شود. وقتی افراد جعبه‌ای را برمی‌دارند می‌خواهند بدانند داخل آن چیست، بنابراین، اگر جایی دارد، ادامه دهید و اطلاعاتی در مورد محتویات، مانند مواد تشکیل دهنده، تاریخ انقضا، یا دستورالعمل‌های نحوه استفاده از محصول درج کنید. جعبه های بسته بندی نیز مکانی عالی برای افزودن اطلاعات خاص شرکت هستند.

چاپ جعبه آنلاین
طراحی خلاقانه شرکت dalstons برای محصولات

12-هویت برند شما را تقویت کند

جعبه شما باید از محصول داخلش محافظت کند، اما به این معنی نیست که شما ظاهر آن را نادیده بگیرید. جعبه‌ها روشی عالی برای ایجاد اولین تاثیر قوی و تقویت شناخت برند شما هستند. طراحی جعبه جایی نیست که شما بخواهید در آن صرفه جویی کنید. برای استفاده کامل از این ابزار قدرتمند بازاریابی، باید لوگوی خود را برجسته کنید و از اشکال و رنگ هایی که نشان دهنده برند شما هستند استفاده کنید.

قیمت چاپ جعبه
چاپ جعبه بستنی توسط شرکت Zebra

13-یک تایپوگرافی خاص برای طراحی خود داشته باشید

تا به حال جعبه ای دیده اید که هیچ کلمه ای روی آن نباشد؟ چنین چیزی بسیار نادر است. بیشتر طراحی جعبه محصول شامل نوعی تایپوگرافی است.

تایپوگرافی چینش حروف و کلمات است که شامل مواردی مانند اندازه فونت و سبک می باشد. خلاقیت در انتخاب فونت می تواند سرگرم کننده باشد، اما به یاد داشته باشید که می خواهید کلمات شما هم خوب به نظر برسند و هم خوانا باشند. در استفاده از سبک های فونت رقابتی زیاده روی نکنید چون این باعث می شود در نهایت کثیف و مبهم به نظر برسد.

چاپ جعبه آنلاین

14-از تمام فضای موجود استفاده کنید

جعبه محصول سفارشی بیش از یک طرف است. چرا پول بیشتری به دست نمی آورید و کل جعبه را با گرافیک ها، گفته ها یا اطلاعات معنی دار در مورد برند خود پوشش نمی دهید.

دلیلی وجود دارد که طرح‌های جعبه اشتراک FabFitFun با نام تجاری سبک زندگی در سراسر اینستاگرام پراکنده شده و در بسیاری از ویدیوهای جعبه‌گشایی در یوتیوب نمایش داده می‌شوند. آنها بسته به فصل، جعبه های پستی خود را تغییر می دهند، اما معمولاً از گرافیک های روشن استفاده می کنند و از تمام جعبه، داخل و خارج، استفاده کامل می کنند.

چاپ جعبه تهران15-از سادگی نترسید

گاهی اوقات سادگی در بسته بندی کلید موفقیت است. مواد بازیافتی با رنگ زمین، حسی خاکی ایجاد می کند و تصویر پر و رنگ‌های روشن روی برچسب‌ها به زیبایی طرح کمک می‌کند و کمی رنگ مدرن به بسته‌بندی می‌دهد.

چاپ جعبه بسته بندی

16-کمی سرگرمی در طراحی داشته باشید

بسته به چیزی که می فروشید می توانید در طراحی بسته بندی آن، کار سرگرم کننده و جالب انجام دهید. یک بشقاب گرم از کلوچه ها می تواند کودک درون هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد. تلما تصمیم گرفت با جعبه های کوکی خود کمی سرگرم شود. آنها به جای بسته بندی کوکی های خود در یکی از آن جعبه های شیرینی صورتی رنگ که همه جا پیدا می شود به سراغ چیزهای به یاد ماندنی تر رفتند، یک جعبه فر متمایز. با نگاه کردن به بسته بندی آن تقریبا می توان بوی آن کوکی ها را حس کرد.

چاپ جعبه آنلاین

چاپ جعبه خلاقانه بسته بندی کلوچه

17-از رنگ روشن برای طراحی استفاده کنید

اگر محصول شما رنگ روشن دارد، از آن الهام بگیرید. از رنگ های روشن در بسته بندی خود استفاده کنید، مانند این بسته بندی آبنبات. هر آبنبات رنگ متفاوتی دارد و هر کیسه از رنگ آبنبات در کناره های خود و در گرافیک استفاده می کند و به راحتی می توانید بدون نیاز به نگاه کردن به آبنبات، به تفاوت بسته ها پی ببرید.

چاپ جعبه تهران
   چاپ جعبه بسته بندی آبنبات

18-از عکس محصول استفاده کنید

عکس ها راهی عالی برای نمایش محصول شما هستند. اگر چنین تصمیمی دارید، حتما از عکاسی محصول با کیفیت بالا استفاده کنید.

Anovo از تصویری از محصول خود و همچنین تصاویر کوچکی از مواد غذایی تازه از جمله استیک، ماهی قزل آلا و مارچوبه روی جعبه های اجاق گاز نانو استفاده کرده است. اما عکس ها زیاد نیستند، Anovo با فضای سفید فراوان و نمایش عکس‌های رنگارنگ، چشم‌ها و ذائقه‌های شما را جذب می کند.

قیمت چاپ جعبه
استفاده خلاقانه از عکس محصول توسط شرکت Anovo

19-یک داستان کوتاه و واقعی در مورد برند خود بگویید

چه راهی بهتر از اینکه برای ایجاد ارتباط با مشتریانتان، خودتان را معرفی کنید و داستانتان را تعریف کنید .داستان ها راهی عالی برای ارتباط با مشتریان در سطح شخصی تر هستند. به آنها بگویید که کی هستید، از کجا آمده اید و چه چیزی برای شما مهم است. در سال 2016، شرکت غلات صبحانه ارگانیک کاشی، «داستان‌هایی» را در پشت جعبه‌های غلات خود تعریف کرد. این عکس های کوچک دارای عکس های تمام رنگی بود و توضیح می داد که چگونه غذا درست می شود و از کجا آمده است. آنها افراد واقعی مانند کشاورزان، آسیابان ها و افرادی که در فرآیند تولید غلات دخیل هستند را برجسته کردند.

چاپ جعبه بسته بندی
استفاده از یک داستان کوتاه در طراحی جعبه

20-از برچسب های سفارشی استفاده کنید

مطمئناً، داشتن جعبه‌هایی با طراحی زیبا و سفارشی با آرم شما که روی سطوح آن نقش بسته یا در رنگ‌های مختلف چاپ شده باشد، عالی خواهد بود. اما این برای بودجه هر شرکتی امکان پذیر نیست. اما نگران نباشید، عناصر طراحی مقرون به صرفه وجود دارد که تقریباً هر کسب و کاری می تواند در طراحی جعبه مقوایی خود بگنجاند. اگر در بند پول نقد هستید، یا فقط به دنبال یک زیبایی شناسی ساده هستید، پس یک تمبر سفارشی در نظر بگیرید.

فروشگاه  Etsy، HeirloomHomeStudio ، ظروف چینی را طراحی و تولید می کند که از حرکت مزرعه به میز الهام گرفته شده است. برند آنها بر سادگی تاکید دارد و محصولات آنها ظاهری قدیمی دارند. این حال و هوا به زیبایی در جعبه های مهر و موم شده آنها منعکس شده است.

چاپ جعبه آنلاین
طراحی خلاقانه در چاپ جعبه با برچسب سفارشی توسط شرکت HeirloomHomeStudio

سوالات متداول :

طراحی خلاقانه چه تاثیری بر روی محصول من دارد؟

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در فروش و بازاریابی محصولات، استفاده از طراحی زیبا و خلاقانه در بسته بندی می باشد. بسته بندی زیبا،جذاب و خلاقانه توجه هر بیننده ای را به خود جلب نموده و باعث برتری برند شما نسبت به برندهای رقیب و در نتیجه افزایش میزان فروش محصولات شما می شود.

بهترین شرکت برای چاپ جعبه  بسته بندی کدام است؟

در انتخاب شرکت مناسب برای چاپ جعبه بسته بندی، سفارش چاپ جعبه آنلاین و چاپ روی جعبه باید به تجربه و سابقه شرکت در این زمینه، کیفیت سفارشات انجام شده،تجهیزات و ماشین آلات مورداستفاده و هزینه ی چاپ توجه شود. مجتمع چاپ، صحافی و لیتوگرافی هدف، با سابقه نزدیک به 40 سال و تجارب بسیار در این صنعت بزرگ و مجموعه مجهز توانسته سفارشات مشتریان را با سرعت و دقت بیشتر و صرف هزینه کمتر با بالاترین کیفیت انجام داده و رضایت مشتریان را جلب نماید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.